Eendenborsten met gekonfijte abrikozen, zoete aardappelpuree
In april stelt onze chef Jérémy Vandernoot een royaal gerecht voor dat de producten van onze InterMinderDure merken in de kijker zet. Deze eendenborst, geserveerd met in honing gekarameliseerde abrikozen en een smeuïge zoeteaardappelpuree, biedt een perfecte balans tussen zoet en karakter. Een smaakvol en verfijnd gerecht, ideaal om jezelf te verwennen met een restaurantwaardig bord, aan lagere prijzen.
De benodigde ingrediënten voor dit recept
- 2 eendenborsten van 400g
- 6 verse abrikozen
- 2 eetlepels biologische honing Paquito
- 1 takje tijm Cigalou
- 20cl kippenbouillon Bouton d’Or
- 10cl witte wijn Expert Club
- 1 sjalot Saint Eloi
- 4 zoete aardappelen
- 5cl room 30% VG Pâturages
- 50g boter Pâturages
- 1 theelepel zout
- 1 theelepel peper Cigalou
- 1 theelepel roze peperbessen Cigalou
Volg het recept stap voor stap
-
Bak de zoete aardappelen 50 minuten in een voorverwarmde oven op 180 °C. Haal het vruchtvlees uit de schil en pureer het met de room en de boter. Breng op smaak met zout en peper. Houd warm.
-
Verwarm de honing op een laag vuur in een pan. Halveer de abrikozen, verwijder de pitten en voeg ze samen met een takje tijm toe. Laat enkele minuten karamelliseren. Zet apart.
-
Snijd de huid van de eendenborsten in een rastervorm en breng op smaak met zout.
-
Bak de eendenborsten in een hete pan (zonder vetstof) ongeveer 6 tot 8 minuten op de huidkant. Draai ze om en bak ze nog 4 tot 5 minuten verder, zodat ze rosé blijven. Haal ze uit de pan en laat ze enkele minuten rusten alvorens ze in plakjes te snijden.
-
Bak in dezelfde pan de fijngesneden sjalot in het bakvocht van de eendenborsten. Voeg de witte wijn toe en laat tot de helft inkoken. Voeg de gevogeltefond toe en laat enkele minuten sudderen. Voeg de boter toe om de saus te binden en breng op smaak met zout en peper.
Wat als de ingrediënten die nodig zijn voor dit recept deze week in de aanbieding waren? Blader door onze folders zodat u ze niet mist.